| CoolImages a întrebat:

Sunt in clasa a 7-a si noi trebuie sa le aranjam celor de a 8-a clasele. Aveti niste idei sau stiti niste site-uri sau ceva sa ne spuneti ce sau cum sa facem?
Nu vrem sa facem cu petale de trandafir ceva scris sau inimioare, sunt monotone.Am vrea ceva interesant sa facem. Ofer funda! Va multumesc!

1 răspuns:
| MadalinaaIoana a răspuns:

Buna!
Uite ce le facem noi ( suntem A 7 ) :
Cand intra in scoala, pe balustrada le punem un fel de perdea, organza se numeste si le prindem pe perdea niste fire cu floricele artificiale. Atunci cand urca scarile dam cu confeti pe ei. In clasa le scriem cu pe tabla chestii dragute, ma rog, pe jos le punem petale de flori, iar pe banci le punem la fiecare cate o hartie colorata pe care le scriem cate o propozitie care sa ii reprezinte.
Sus, in podisor unde va avea loc festivitatea le prindem un material, tot ca o perdea dintr-un colt in celalalt colt al tavanului si, prindem niste fluturasi de perdea. Punem pe stalpii de acolo niste fundite, baloane peste tot... Ma rog, cam atat.
Daca vreti puteti sa le faceti arcada de baloane ( noi nu le-am facut ca si cei de anul trecut au facut asta si nu ne place sa copiem )
Sper ca te-am ajutat!