| Talmacel_Alexia_1999 a întrebat:

Hei!
Sambata este Haloweenul si mâine facem cu doamna directoare un carnval pentru ca nu putem sa ne costumam in chestii infricosatoare din cauza bisericii care este fix lângă scoala.Zic ca trezim satana etc.Anul trecut ne-am îmbrăcat in vrăjitoare,zombie,vampiri, fantome etc. si preotul umbla in toata scoala si ii certa pe astia.
Ok acum...hai sa trecem la subiect.
As vrea ceva dragut in care sa mă costumez si ceva frumos.Nu avem voie sa ne pictam pe fata.
Aveti idei in ce sa mă costum?
Eu as vrea intr-un câine pentru ca tot satul ma cunoaste drept iubitoare pentru caini.Nu stiti cate am facut pentru ei si cati si-au gasit stăpân.
Aveti idei cum sa mă costumez intr-un câine sa fac ceva interesant?
Nu am costum... daca aveti alte idei cum si in ce sa mă cistumez spuneți-mi...
Este urgent!
Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| PaulaMihoc a răspuns:

Buna Alexia,

Haloween-ul este o petrecere frumoasa si merita sa fie sarbatorita in consecinta. Pentru sfaturi bune si idei de costumatie poti sa intri aici http://bit.ly/imbracaminte-halloween. Dar sa stii ca si mie imi place ideea ta foarte mult.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Costumeaza te in popa

| RareşTPUro a răspuns:

De ce il sprijiniti pe satana? E mandru de voi. Mai ales de doamna directoare. In Romania nu se tine aceasta traditie, doar putini o fac dupa stilul american.

Dar hai sa nu zici ca nu am raspuns dupa cerintele tale, ideea mea ar fi sa te faci o vrajitoare cu palarie si matura din bete (NU DIN PAIE).

| Gheonea_Denisa_1993 a răspuns:

In printesa, zana, balerina

| Beast69 a răspuns:

Nu e asa usor sa iti confectionezi un costum sub forma de caine... eu iti sugerez sa te costumezi in craciunita, dar putin altfel, costumatia sa fie cea clasica (fusta rosie camasa rosie sau vezi tu ce) si machiata mai strident, e destul de ok gandindute ca pana la craciun mai sunt cateva luni, o sa fie ceva gen: craciunita altfel sau cam asa ceva, sper sa intelegi ce am vrut sa zic.