| MarianIordanescu a întrebat:

Salut, sunt Marian si am 15 ani si inaltimea de 1.56.Credeti ca am sanse sa cresc pana la 1.70m-1.75m?

Răspuns Câştigător
| IgnatVictor a răspuns:

Salut!
Înălțimea este bazată pe genetică. Dacă părinții tăi sunt înalți, atunci da, există șanse să mai crești. Băieții cresc până la 20 de ani. Însă dacă părinții tăi au o statură mică, păi, în acest caz, nu prea mai ai ce-i face. Iar dacă unul dintre părinți este înalt, iar altul este scund, atunci depinde. Am văzut cazuri unor frați care aveau o mamă scundă și un tată înalt și, cu toate astea, amândoi au moștenit trăsăturile tatălui - adică înălțimea.

| MarianIordanescu explică (pentru IgnatVictor):

Tata are undeva la 175 si mama undeva la 1.71

| IgnatVictor a răspuns (pentru MarianIordanescu):

Ei bine, în cazul acesta, există posibilitatea să mai crești. Cât? Nu îți pot spune exact, dar sigur mai crești.

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

În viata asta sau într-o viata viitoare?hee hee

| Crescent a răspuns:

Cred ca sunt sanse. Mai e destul timp