| Ch3ls3a91 a întrebat:

a inceput de 2-3 zile sa ma doara maseaua, dar nu e cariata..ma gandesc ca e de la frig sau de la curent.ce pot sa fac ca sa mi treaca?
URGENT!

6 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

Poți să pui pe măsea pasta de dinți ori usturoi și trece (pentru un timp). Dar mai bine iei un medicament.

| Ch3ls3a91 explică (pentru FaraNumePls):

Ce fel de medicament?

| FaraNumePls a răspuns (pentru Ch3ls3a91):

Poți lua Nurofen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca crezi ca e de la frig, inseamna ca ai gingiile sensibile. Iti recomand sa folosesti o pasta corespunzatoare si sa ai grija la periaj. In rest, nu prea ai ce sa faci.

| Ch3ls3a91 explică (pentru anonim_4396):

Nu cred ca sunt sensibile..am 17 ani si n am patit niciodata asta, n am avut niciodata probleme cu maselele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ch3ls3a91):

Nu tine de varsta crede-ma laughing adica eu aveam 16 ani cand mi-a zis dentistul. Cel mai bine ii faci o vizita, stie mai bine decat noi