| rares46 a întrebat:

Salut TPU,
acum 2 luni am cunoscut o fata si am inceput sa vorbim, la inceput doar ca prieteni dar pe masura ce timpul a trecut am inceput sa ne atasam din ce in ce mai mult unul de celalalt. Am decis sa fim impreuna chiar daca nu ne-am fi putut vedea chiar asa des. Acum 2 seri ne-am certat fiindca planuisem sa iesim dar a intervenit ceva si nu s-a mai putut. Nervii acumulati si alte probleme de ale mele m-au facut sa ii spun tot ce ma deranjeaza la ea (de un timp incepuse sa vorbeasca mai sec si alte cele) si ne-am despartit. Ieri nu am fost in stare de nimic si nu i-am scris din cauza orgoliului dar am aflat ca incepuse sa vorbeasca cu un fost cu care a umblat mai bine de 1 an. Astazi i-am scris si mi-am cerut scuze si a spus ca ma iarta dar relatia noastra nu o sa functioneze atata timp cat ne certam. i-am spus ca as fi dispus sa ma schimb si sa las de la mine dar a spus ca nu trebuie sa ma schimb si ca intai ar trebui sa fim prieteni si cand am intrebat-o ce inseamna asta a spus ca nu stie exact ce simte si e mai bine sa fim doar prieteni (ea nu stie ca stiu de fostul').ce ar trebui sa fac? nu vreau sa o pierd si nici nu vreau sa fim doar prieteni.

Răspuns Câştigător
| Daiana03 a răspuns:

Buna. Probabil i-au revenit sentimentele pentru fostul ei prieten sau a inceput sa vorbeasca cu altcineva. Nu a fost un lucru rau ca i-ai spus tot ce te deranjeaza, e normal.
Daca ea vrea sa fiti doar prieteni, trebuie sa accepti decizia, nu ai ce sa faci; iar daca insisti foarte mult, se va indeparta de tine.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asemenea gen de relatie nu o sa mearga.

| Anonim1989077656477 a răspuns:

Un cui scoate alt cui.n-ai ce face.esti blocat in zona de prietenie.arata-i ca tii la ea fara a fii prea excesiv.si vezi, poate pur si simplu nu e portivita.mai exista si alte fete happy

| angelica02 a răspuns:

Ar fi bine sa ii spui verde in fata:uite am aflat ca te-ai impacat cu fostul si din cauza asta nu mai vrei sa vorbesti cu mine, eu am tinut la tine si tu ce faci, eu nu te-am inselat si tu ma inseli, asa iti arati dragostea fata de mine sau crezi ca ma vei face gelos, eu sa stii ca am fost bun cu tine si se vede ca drept dovada vine si raspunsul ma crezi fraier asa e cand iubesti o fata cand se simte iubita simte nevoia sa se mai intretina si cu altii. spune-i ce simti tu pentru ea iar ea poate isi va da seama ce a pierdut

| rares46 explică (pentru angelica02):

Nu cred ca s-o impacat. doar a inceput sa vorbeasca cu el. tin enorm la ea dar nu i-am spus te iubesc inca.