| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si 185 cm inaltime. Recent am avut dureri la spate si la picioare (genunchi si tibie). Sambata nici macar nu am putut sa dorm de la aceste dureri.

Credeti ca exista vreun remediu sau trebuie sa astept pana ma opresc din crescut?

1 răspuns:
| oFataAnonimaa a răspuns:

Stai lin, nu ţine pe veci durerea asta. Eu în a 5-a aveam dureri de coloană şi a trebuit să mai fac şi radiografie. Era din cauza bruscării creşterii. Încearcă să nu faci prea mult efort fizic şi să nu te forţezi (să ridici chestii grele, etc).