| Daniel235 a întrebat:

Am 13 ani si fac acum 14 pe aprilie si sunt baiat si in vara vreau sa ma tund chelie. Si dupa aia vreau sa imi creasca mult mai repede parul ca trebuie sa ma duc la niste evenimente speciale pe la sfarsitul verii. Si va fi cam naspa sa fiu chel ca vreau sa imi las parul dupacea sa se faca foarte lung. Cum il fac sa creasca mai repede? Repet ca sunt baiat.

2 răspunsuri:
| alex223m a răspuns:

Nu vad rostul de a te tunde chel, daca vrei dupa sa creasca iar.
Parerea mea e ca poti sa te tunzi cu cat ai acum lateralele si parul va creste uniform.

in caz ca vrei sa faci cum ai specificat tu, cauta suplimente prin magazine, dar vezi ce alegi.

exemple

http://sanatate.bzi.ro/trucuri-care-stimuleaza-cresterea-parului-22177

| Daniel235 explică (pentru alex223m):

Pai am parul putin ondulat si asta ma enerveaza, si cred ca dupa ce o sa ma tund chel sau la marimea 1 in tot capul nu o sa mai creasca asa si asta e ca nici uniform nu il am. Ce zici sa ma tund chel sau la 1?