| Daniel235 a întrebat:

Sunt baiat, si am 14 ani doar ce i-am implinit pe 2 aprilie.
Si vreau ca la vara sa ma tund chel sau 0 sau cu 1 ca sa imi creasca parul mai drept, asta vreau ca eu in anii trecuti de obicei nu aveam nici o freza si il tineam cam scurt, si acum l-am lasat putintel mai lung, adica fata de anii trecuti e foarte lung. Dar mi se onduleaza pe la varf, si asta ma enerveaza si acum nu m-am mai tuns de vreo 2 luni si nu imi mai sta parul deloc. Si la vara vreau sa ma tund 0 sa creasca mai drept si mai des, va intreb daca e adevarat ca imi va creste parul si mai drept? Si daca da, cu cat sa ma tund si pana va incepe scoala la sfarsitul verii cati cm voi avea parul?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu, daca te tunzi chel nu-ti mai creste parul. Mai bine lasa-l asa, sa creasca si mai mult dupa intinde-l cu placa.

| paynehunter a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce proasta esti.Normal ca iti creste la loc parul.Asta numa daca ti-ai tuns din greseala si pielea capului pana la osul craniului, poate atunci intr-adevar nu ii mai creste parul.Dar nu cred ca se va tunde asa extrem.

| anonim_4396 a răspuns (pentru paynehunter):

Cap de dop, m-am referit ca nu-i mai creste asa usor. Poate am uitat sa mentionez asta. Poate ar trebui sa-ti pui neuronul la contributie inainte sa jignesti pe cineva.

| Madesz a răspuns:

Dacă te tunzi chel, îți mai creste parul, dar NU drept. Deci nu încerca prostia asta! Am un coleg care s-a tuns așa : pe parti mai scurt si și-a lăsat breton pe care îl dă pe spate ( dacă știi ci zâc laughing ) Sau vezi cum arata Maxsipunct (vlogger) pe youtube acum câțiva ani. prea mișto tunsoarea. Sau a lui Selly :3 happy Dar nu chel! Sper ca te-am ajutat. Ceao!