| rumi36 a întrebat:

Salut TPU
Am 14 ani,şi caut o modalitate de a face bani,vreau să fac bani pentru că sunt numai eu şi mama şi deja nu ne ajungem cu banii şi ea nu are posibilitatea de a-mi oferi tot de ce am nevoie.
Am încercat cu Youtube şi adsense,a fost o metoda eficientă,dar acum nu mai merge pentru că mi-a fost spart contul si nu poti avea aceeasi adresă pe mai multe conturi adsense.
Am încercat cu fiverr şi upwork pentru că le am cu editarea video,dar nu am primit nicio comanda, upwork îmi dă erori, am încercat cu nenumărate aplicaţii de sondaje dar dupa primul sondaj nu mai apar altele pentru ca nu sunt disponibile în România.
Am încercat şi cu sweatcoin dar nu mi se schimbă numărul de sweatcoins la fiecare 10000 de paşi, ştiu că există affiliate marketing dar esti platit numai daca cineva cumpara produsul respectiv ceea ce inseamna ca ar trebui sa ai si urmaritori.

2 răspunsuri:
| NunuNini a răspuns:

Nu cumva ai tu "nevoi" mai mari decat altii? Adica pretentii.
Lasa tu jocurile pe calculator si punemana pe carte. Asa vei invata sa poti obtine un post bun si bine platit.

| rumi36 explică (pentru NunuNini):

Nevoile constau în haine noi si reparatia unui laptop destul de vechi pentru scoala, ca profesorii vor proiecte peste proiecte facute in powerpoint happy