| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si imi place de un coleg din clasa mea, m-a atras foarte mult "linistea" lui, e calm, e dragut, nu vorbeste injurios si nici nu e vre`un badaran ca si ceilalti. Tin sa spun ca sunt noua in clasa aceasta. big grin Sunt o fire timiduta si putin mai rusinoasa. As vrea sa-i spun face to face, dar. am mereu "o retinere". I-as spune intr-o pauza, dar el iese mereu cu baietii, si. mi-e cam rusine sa merg sa-l trag deoparte. Am nevoie de sfaturile voastre. happy

5 răspunsuri:
| ByByEly a răspuns:

Pai in primul rand cand e singur spune-i ca il placi iar el iti va raspunde tine minte ca daca zice ca nu te place nu e sfarsitul lumi dar eu cred ca vei avea succes eu iti tin pumni si bafta

| iAnaY2k a răspuns (pentru ByByEly):

Ehh, pina la urma mi-am luat inima in dinti si i-am spus. El era cam pe fuga cand voiam sa-i zic, parca ma evita putin, dar nu`i bai! laughing Viata merge mai departe, sunt mandra totusi ca mi-am invins o parte din timiditate.happy

| ByByEly a răspuns (pentru iAnaY2k):

Da dar el ce ti-a raspuns si foarte bine imi pare bine ca tiai infrant teama

| iAnaY2k a răspuns (pentru ByByEly):

I-am spus ca vreau sa ne cunoastem mai bine si bine`nteles daca doreste si el acest lucru, a zambit pe tot parcursul acestei "discutii" in care am vorbit doar eu, la final el mi-a zis: "O sa iti spun eu..." Si [...] cam atat.

| ByByEly a răspuns (pentru iAnaY2k):

A da ma bucur pentru tine feliciari acum nu mai esti asa de timida nu?