| Dutzu12 a întrebat:

Am 15 ani si inca de cand aveam cam 11-12 ani imi crestea mustața.Problema este ca vreau sa imi creasca ceva mai mare barba,si anume ca deja de jumatate de an imi cresc fire, insa nu prea mari, sunt destul de greu vizibile pe barba si deasupra bărbii.Cum fac sa creasca ceva mai repede? In afara de datul cu lama mai exista anumite soluții?

2 răspunsuri:
| Lucian4 a răspuns:

Ai rabdareeee, ar sa-ti creasca mare peste 2-3 ani. Si mai mare precum preotul. Organsimul se dezvolta acu.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa faci nimic, ca barba si mustata cresc hormonal, odata cu cresterea si dezvoltarea intregului corp.
Toate la timpul lor!
In decurs de 4-5 ani, vei avea atat mustata cat si barba, pana atunci, rabdare!