| Ionut_Seby_1998 a întrebat:

am 15 ani, si pot spune ca sunt foarte putin dezvoltat, aș vrea sa stiu ce metode pot folosi pentru părul facial sa crească, nici măcar mustata nu mi-a aparut inca la 15 ani, oare e vreo problema de intarziere? lipsa de calciu? cum sa fac macar sa vad niste rezultate.Nu mai vreau sa arat de 12 ani la 15. Multumesc.Dau Fundă

Răspuns Câştigător
| elenaQwerty a răspuns:

Nu este nicio problema! Parul facial incepe sa creasca la varste diferite de la persoana la persoana. Este ceva genetic. Daca tatalui tau i-a inceput sa-i creasca pe la 17 ani, e foarte probabil ca si tie sa ti se intample acelasi lucru. Intreaba-l pe el mai bine.

Aaa, si sa nu crezi ca tuturor fetelor le plac baietii de genu. Poate ca te simti tu altfel, mai barbat, dar multe fete prefera baietii care par mai inocenti. laughing

| Ionut_Seby_1998 explică (pentru elenaQwerty):

Ok o sa-l intreb, multumesc pentru sfat; D

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Bucura-te ca nu esti dependent de barbierit. Eu m-am barbierit prima data la 16 ani si ceva, spre 17. Aveam doar mustata, la scurt timp dupa aia a inceput sa-mi creasca si in alte zone. Odata cu barbieritul incepi sa ai si iritatii, cosuri mai des. Incearca sa amani cat poti barbieritul, e mai bine pentru tenul tau.

| Ionut_Seby_1998 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Multumesc pentru sfat, dar eu as vrea sa am par facial pentru ca unii din colegi chiar si ceilalti mai mari din liceu ma considera un puștan de clasa a -7-a si n-am ce cauta la liceu. Eu nu as vrea chiar atat de mult ca sa stau sa ma barbieresc des, cat de cat, mediu așa ca sa nu mai fiu considerat mai mic si sa arat si eu macar de clasa a 9a. Toti colegii mei s-au barbierit macar odata sau si-au ras mustața big grin Daca nici macar mustata nu am sunt unpic ingrijorat

| Seepty a răspuns:

Daca vrei sa-ti creasca mai repede radete cu bigul sau lama.