| RobertGheorghe a întrebat:

Salut TpU! Am 15 ani si sunt a 8-a si as vrea sa ma orientez de pe acum pentru un job pe timp de vara pentru vacanta dintre a 9-a si a 10-a, cand voi avea 16 ani impliniti. Am nevoie de sugestii cu exemple de locuri de munca la care as putea sa ma angajez. Vreau sa am banii mei munciti si sa nu mai depind de parinti. Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Gasesti de lucru la serele de flori, in agricultura, la cules de fructe, la camp, la prieteni si rude samd.

| sierra1 a răspuns:

Acum vrei sugestii pentru la anul (și la mulți ani?). Cam iute la mânie, ca ștefan-cel-mare. Hai să discutăm in mai 2024, ok?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Spălător de vase la un restaurant.

| dullcat a răspuns:

Buna.Poate poti incerca sa faci bani din proiecte si comenzi, daca stii sa lucrezi in programe de grafica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa te angajezi că barman, ospătar, ajutor de bucătar dau bucătar.

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Legal, un copil de 15-16 ani NU are voie sa intre in restaurant, bar, club, crasma ori discoteca pana la implinirea varstei de 18 ani, deci este imposibil sa gaseasca de munca ca barman sau ospatar, odata ce legal nu are voie sa intre in asemenea locatii interzise minorilor!

| SaOCorectamPeVioletta a răspuns (pentru Violleta2022):

Iauzi... cica daca ai sub 18 ani nu poti intra in restaurant sa mananci? Pai ce faci cu copilul cand mergi la restaurant? Il lasi afara la intrare? Asa te lasau parintii?

Da la munca campului il trimiti nu?

Ce fail de raspuns.