| AndreiMatei a întrebat:

Am 15 ani, tocmai am terminat clasa a 9 a, intr-un liceu rau famat din Bucuresti. Am terminat cu 10 la purtare,si media 7, 12. Am cateva intrebari..In primul rand faptul ca liceul este rau famat ( se arunca cu bricege prin curte,daca unul "smecher" nu te suporta te tunde cu briceagu',vin si iti pun briceagu-n gat si dupa se hlizesc ca ultimii respinsi de societate etc ),imi ofera un avantaj in problema transferului? Adica poate fi un motiv de transfer? In plus,liceul e si destul de departe de casa,iar in Colegiul N. Iulia Hasdeu,in care vreau sa ma transfer este fratele meu, in clasa a 10 a. Vreau sa ma transfer de la mate-info la filologie,in vacanta. Care ar fi diferentele pe care trebuie sa le dau,si care sunt pasii care trebuie urmati? In concluzie,as vrea sa stiu daca ma pot transfera pe baza motivelor enumerate si anume departarea de casa,liceul rau famat,neadaptarea cu colectivul PLIN de rromi care se cred "valorosi ",fratele meu din acel liceu,media mea la purtare. Locuri sunt disponibile, clasa in care vreau sa ma mut are 26 de elevi, si am inteles ca maximu' acceptat e de 30 de elevi. Multumesc anticipat, cel mai rapid si mai bun raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Alezuza a răspuns:

Pai din cate stiu in Iulia Hasdeu se intra cu medie mai mare... undeva pe la 9 si ceva.O prietena s-a transferat acolo si a intrat cu media peste 9.Si da motivele sunt destul de bune pentru a te transfera. Mult succes! funda big grin