| PopescuRadu a întrebat:

Salut TPU

Am o intrebare, daca incerc sa ma transfer de la un liceu (abia am intrat in clasa a-IX-a) la altul pe baza unui criteriu special(departarea de casa) se mai tine cont de media de admitere? Pun aceasta intrebare deoarece am vazut ca in anul 2010 nu s-a tinut cont de acest criteriu si elevi care aveau media de 9.07 au ajuns la licee cu media minima de admitere 9. 50si vreau sa stiu daca aceasta regula se aplica si anul aceasta.

Multumesc,

OFER FUNDA happy

3 răspunsuri:
| bbu2eugen a răspuns:

Normal ca da.

| FishShad0w a răspuns:

Se tine cont de medie. Dar poti sa te muti abia dupa primul semestru sau dupa primul an. trebuie sa ai media pe primul semestru (sau an) minim cat a fost ultima medie de intrare la liceul la care vrei sa te muti.

| PopescuRadu explică (pentru FishShad0w):

K merci voi vedea maine ca se afisaza rezultatele la cererile de trensfer.