| PuntIle a întrebat:

am 16 ani si luna viitoare parintii mei vor sa plece in afara, sora mea (9 ani ) o sa mearga peste 2 luni dupa ce isi resolva tot acolo, eu o sa raman sa termin liceul si sa iau bac ul, sunt cls 11, problema e urmatoarea daca eu nu sunt major o sa am 17 ani cand o sa plece ei, o sa ii lase matusi mele procura pentru mine, eu voiam sa raman la noi acasa de luni pana vineri si in weekend sa merg la matusa e un drum de 30 de min cu autobuzul de la noi de acasa si liceul meu e la 5 min de casa mea si as vrea sa fac asa ca sa ajung mai repede, am sanse sa am ceva probleme daca stau singur de luni pana vineri pe motivele astea? Am si caine si pisici, nu pot sa le iau acolo. Si nu o sa mor de foame sau ceva de genul happy
Da doar voiam sa stiu daca am voie sa stau aici fara adult. Mersi de raspuns!

Răspuns Câştigător
| gaby500500 a răspuns:

Hei nu este nici o problema ca stai singur
Ca si eu sunt singur si nu mi-a zis nimeni nimic
Atata timp cat te lasa tutorele nu este nici o problema Funda

| PuntIle explică (pentru gaby500500):

Sall mersi de raspuns, daca nu te deranjeaza de cat timp stai si cati ani? happy

| gaby500500 a răspuns (pentru PuntIle):

Eu am 17 ani si stau singur de 2 ani Funda te rog