| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU.
Am 18 ani, sunt in clasa a 12a dar am o problema.
Nu pot sa imi fac o prietena/iubita, imi doresc o relație serioasă și chiar nu reușesc sa găsesc pe cineva. Cu fetele din jurul meu ma înțeleg bine, însă cumva ma lasă in friendzone.
Am încercat sa cer ajutorul prietenilor, însă nici ei nu au prietene la rândul lor, dar lor nu le pasa asta.
Practic fotbal și sala și chiar am un fizic dezvoltat, însă nici o fata nu a dat de bănuit ca vrea sa fie împreuna cu mine(colege) deoarece alte fete nu cunosc.
Mi-am chemat tovarășii in cluburi sau sa imi facă cunoștințe cu prietene sau colege de ale lor însă ei imi tot zic ca nu pot sa ma ajute cu nimic, deoarece ei sunt mai "urzici" decât mine la rândul lor.
De obicei in cercurile mele nu prea întâlnesc fete ca n-am unde…de exemplu la scoala vorbesc câteva vorbe cu colegele și atât, mai mult stau cu băieții.
Ofer funda pentru cele mai bune sfaturi, chiar nu știu ce sa fac, oarecum sunt conștient ca poate este vina mea dar nu știu cum ma schimba deoarece nu am unde sa fac contact cu fete străine pentru a le cunoaște, deja simt ca problema asta ma distruge.
Eu chiar imi doresc ceva serios și sa găsesc o fata buna cu care sa imi întemeiez mai târziu o familie dar nu înțeleg de ce mi se întâmpla așa ceva.
Scuzati eventualele greșeli gramaticale, am o problema la telefon din cauza autocorectorului

Răspuns Apreciat de Editori
| readytofly a răspuns:

Salut, cel mai simplu sa cunosti fete care sa te placa este sa fii in locuri in care sa faca lumea lucruri care iti plac si tie. De exemplu diverse grupuri de voluntariat pentru tineri sau grupuri de oameni carora le plac aceeasi muzica/filme/seriale. E plin Facebook-ul de aceste organizatii sau grupuri. Acestea organizeaza des eventuri de meet and greet la care poti gasi persoanele pe care le cauti, si ele pe tine. Succes

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Asteapta. Orice sac isi are petecul, era o vorba a bunicii mele cand ma plingeam ca sunt singur.
Si, crede-ma ca e mai bine un "vai-de-mine!" decat un "vai-de-noi!" dintr-o relatie nepotrivita.

| Anonim7391 a răspuns:

Și dacă voiai, nu puteai ca nu știi rolling on the floor)

| Moni_Moni_Si_Dani_1980 a răspuns:

Salut în primul rand nu cauta acu în caru cu fan tu poți sa te lupți sa găsești pe cineva mult și bine nu o sa reușești e ca și faza aia când îți dorești ceva din tot sufletu și nu obti răbdare toate la timpul lor.
O fata niciodată sa nu te aștepți sa vina ea la tine chiar dacă ii este drag de tine tu trebuie sa mergi la ea încearcă și tu cu cine crezi ca e de rangul tău o relație se creează după multe vorbe ieșirii etc nu din prima zi invit-o la un suc în parc fai cadouri simbolice vezi are o reacție ceva dacă da înseamnă că ori ii place de tine ori de banii tai eu îți dau idei doar tu alegi ce e bun...

| MehdiAlX a răspuns:

Salutare,

Părerea mea este că trebuie să privești dincolo de colegele tale, fetele nu le poți aborda pe stradă, de asta s-au inventat rețelele de socializare, majoritatea relațiilor de acolo încep, un mesaj o reacție …nu trebuie prietenii tai sa te prezinte colegelor lor ci tu sa te duci sa faci cunoștința, poți începe cu o Conversație iar dacă persoana are interes pentru tine îți vei da seama din felul cum vorbește și-ți Răspunde întrebărilor, trebuie sa ai puțin curaj sa încerci chiar dacă finalul nu va ieși așa cum te-ai fi așteptat. Ai 18 ani ai timp să-ți dezvolți abilitățile de a agăța o fată, nu-ți face probleme toate la timpul lor.
Sănătate numai bine!