| Andrei95_2385 a întrebat:

Salut TPU. Am auzit ca, crema de galbenele trateaza petele de la cosuri este vreo problema daca ma dau cu aceasta crema chiar daca am TENUL GRAS?
Isi va face efectul?
FUNDA CEL MAI BUN RASPUNS!

2 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Buna Andrei,
Nu te ajuta crema de galbenele daca ai tenul gras. Am mai raspuns pe aici, dar in principal tenul trebuie sa fie curat. Nu stiu ce varsta ai dar recomand asa, am mai scris:
1. Poti sa-ti speli fata dimineata si seara foarte important cu sapun sau ce crezi tu dar sa o cureti.
2. Te dai dupa cu un aftershave si dimineata te dai si cu o pelicula foarte subtire de fond de ten lichid( preferabil din ala ieftin ) chiar daca nu se observa fondul de ten sa nu te sperii ca isi face treaba.
3. Daca te mananca fata pe parcursul zilei sa nu te scarpini sau sa te speli si seara lasi pana a doua zi dimineata fondul de ten sa-si faca efectul.
In 3 zile o sa vezi cum dispar pe capete

| iloveblackdiamond a răspuns:

Chiar daca ai trenul gras ea va functiona da-te seara cu crema de galbenele, iar dimineata te stergi cu o solutie de la nivea astringenta sau cu zeama de lamaie( si asta e pentru pete) sunt sigura ca si tenul tau va fi mai ok, dupa acest tratament, care poti sa-l urmezi vreo 2-3 saptamani pentru rezultate optime!