| Bogdan2246 a întrebat:

Salut TPU! Am de scris o scrisoare de dragoste pentru o fata numita Ana. Sper ca ma puteți ajuta

7 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Scrie ceea ce simti tu daca vrei sa te aprecieze pe tine. Daca iti scrie altcineva scrisoarea, o sa aprecieze persoana respectiva, nu pe tine. In situatiile aceastea e bine sa fii tu insuti, sa nu pari ceea ce nu esti. Daca vrei ii scrii ce simti, daca nu, las-o balta cu aceasta idee.

| Violleta2022 a răspuns:

Cand nu esti capabil sa compui o scrisoare de dragoste, nu celor altiora sa ti-o scrie ca nimeni nu o cunoaste pe fata aia si nimnei nu simte ceva pentru fata aia, iar ea isi da seama imediat si risca sa te faca de rusine.
In cazul asta, ii spui in fata, cu cuvintele tale ce poti si ce ai sa-i spui.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Scrisoare de dragoste sau despre modul în care o iubești tu pe ea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta trebuie sa o faci tu.
Tu o cunosti mai bine, tu stii cum i te poti adresa si ce trebuie sa-i scrii.

Foloseste-ti imaginatia pentru a compune tu insuti aceasta scrisoare.

| literallythesamebruh a răspuns:

Ana trebuie să primească o scrisoare cu un conținut sincer, din inimă, nu de pe TPU. happy

| Strwberrs a răspuns:

Ana, esti frumoasa ca o floare,
Dulce si arzatoare.
Frumoasa, iubitoare.
Esti ca o ghicitoare.
Draguța, lipitoare,
Te iubesc pana la soare!

Sper ca te-am ajutat. Raspuns castigator? Mersihappy

| adelinasinica a răspuns:

Ai putea incerca sa scrii ce iti place la ea.
Apoi cum te face sa te simti.