| marius_8727 a întrebat:

Am inceput clasa a 9-a de cateva luni, dar vreau sa ma transfer la alta clasa, tot de mate info din acest colegiu. Problema mea este ca la mine in clasa sunt cativa copii fitosi, unul dintre ei este baiatul sponsorului scolii, si crede ca el este seful, iar eu nu pot sa stau sa ii suport fitele si rautatile. Ce trebuie sa fac pentru a ma transfera, cu cine trebuie sa vorbesc?
Si daca va trebuii sa spun problema pentru care ma transfer nu as vrea sa spun ca am probleme cu " fiul sponsorului liceului".
Sunt intr-o situatie dificila. Va rog sa ma ajutati!
Multumesc! Si astept raspunsurile voastre

3 răspunsuri:
| RawrLexa a răspuns:

Vb. cu directoru', dar nu stiu daca va aproba tarnsferarea ta, deoarece esti semestru 1 deocamndata.straight face
Zii mamei tale, sa se duca la director, cu un pachet de cafea si o cutie de bomboane, poate reusesti. straight face
Multa bafta. Su nu-i baga in seama mofturile, sau pretentiile Zi asa de cate ori icearca sa se bage in seama "-Lasa fi tu desteptul in clasa asta, ca nu dai dovada de "smecher" daca esti asa reclarcitant"

| Smilee4Mee a răspuns:

Poti spune ca nu te simti bine in acea clasa, ca iti place mai mult cealalta.Pt a te transfera vb cu directoarea?:SFunda?

| roxy21 a răspuns:

Vorbeste cu directorul impreuna cu mama ta ca sa ai mai multa credibilitate dar mai intai asteapta sa se termine semestrul si ca motiv spuna canu te integrezi in acel colectiv