| marius_8727 a întrebat:

Am inceput clasa a 9-a de cateva luni, dar vreau sa ma transfer la alta clasa, tot de mate info din acest colegiu. Problema mea este ca la mine in clasa sunt cativa copii fitosi, unul dintre ei este baiatul sponsorului scolii, si crede ca el este seful, iar eu nu pot sa stau sa ii suport fitele si rautatile. Ce trebuie sa fac pentru a ma transfera, cu cine trebuie sa vorbesc?
Si daca va trebuii sa spun problemapentru care ma transfer nu as vrea sa spun ca am probleme cu " fiul sponsorului liceului".
Sunt intr-o situatie dificila. Va rog sa ma ajutati!
Multumesc!

7 răspunsuri:
| ღClauuღ a răspuns:

Pai vorbeste cu directorul sau spune`i mamei tale sa vorbeasca cu directorul ca vrei sa te mute la o alta clasa, daca ai media buna sa intri in clasa aia din semestrul al 2-lea vei fi transferat.

| AdinaELA a răspuns:

Buna!
Din cate stiu, trebuie sa astepti minim un semestru pentru a te putea transfera, dar asta tine si de regulile fiecarui liceu. Ar trebui sa nu il bagi in seama pe respectivul ''fitos'' si sa iti vezi de invatat. Apropie-te de colegii care merita cu adevarat si fii sigur ca nu vei putea fugi mereu de persoanele pe care nu le agreezi! In fiecare colectiv exista persoane pe care sa nu le placi sau cu care sa nu te intelegi.
Daca tii neaparat sa te transferi, cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti cu parintii tai. Singura problema este motivul transferului care nu reprezinta chiar un punct forte... Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu il ignori? pur si simplu ar fi cel mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai una in gura ma daca face fite laughing eu cand nu ma pot aptine asa fac sunt in clasa a 8 si s-a luat unu de un prieten de-al meu de a 5 ala era clasa a8 si i-am dat un genunchi in burta si nu mi-a facut nimic directoru

| TheDarK2012 a răspuns:

Vorbeste cu directorul liceului tau,si zii ca acel baiat te necajeste,si isi bate joc de tine... directorul nu are cum sa zica ca: "Si ce?,glumeste" sau sa il apere,deci vorbesti frumos cu directorul si daca ai si medie buna, te va intelege, si te va muta... fundita?

Răspuns utilizator avertizat