| CyberEye a întrebat:

Am luat un scuter cu banii jumi-juma cu varu-mi-a si ne-am inteles sa facem o zi si o zi, scuterul fara acte.
Problema este ca am aflat ca vrea sa il vanda cand pleaca din tara la altcineva in loc sa mi-l lase mie (cum era intelegerea) si nu mi l-a mai dat 3 zile la rand, m-am enervat si i-am spus ca nu il mai vede daca nu ii om, nu a vrut.Astazi am mers si i l-am luat de fata cu el din curtea lui fara chei (dar i-am zis prima data ii tura mea mi-l dai sau nu il mai vezi?) nu a vrut sa imi dea cheile si i-am zis daca vrea sa ii mai dau restul banilor sa imi dea cheile, a fost incapatanat si nu a vrut.L-am luat si i-am rupt contactul si il pot porni la fire, el zice ca vine cu politia maine ca l-am furat "cica" dupa ce ca is banii la amandoi in el, i-am zis sa vina din partea mea.
Politia mai poate rezolva ceva? Nu are acte, nimic la el doar cheile dar degeaba, is o fire care nu cedeaza ca sa pic eu de prost sa il vanda la altii

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poliția îi va zice să te dea în judecată și nu se ba băga.