| Josh a întrebat:

Am mai pus o intrebare de genu numai ca mai lunga si nu am primit decat un raspuns...De data asta o fac mai scurta. Sper sa ma puteti ajuta. Deci :
Am un Laptop ASUS care are 2 placi de memorie fiecare a cate 1GB.
Ele, cand sunt impreuna in Laptop, imi da ecran albastru cand deschis un joc sau cand ma uit la ceva pe YouTube sau la un film. De fiecare data cand da Blue Screen acolo la sfarsit e mereu diferit. Cand bag doar o singura placa in Laptop, totul decurge normal fara Blue Screen. Imi poate spune cineva cum pot rezolva aceasta problema? Specific ca am reinstalat Windows-ul de vreo 200 de ori. Vorbesc Serios! Dau fundita crying

Răspuns Câştigător
| timelord a răspuns:

Bunahappy eu am avut aceeasi problema cu blue screen inca din prima zi cand am cumparat calc. cand l-am dus la garantie au constatat ca calc meu se proteja facand reset cu blue screen datorita placi video care era defecta din fabrica si mi-au inlocuit-o, in cazul tau ar putea fi faptul ca un ram sa fie ars si sa dea erori ori sa fie stricat ram-ul sau o alta componenta, sper ca te ajuta un pic dar nu cred asta, sper sa-i dai de caphappy

1 răspuns:
| yasmin1407 a răspuns:

Pei ti'ai raspuns singur, o placuta de rami iti face problema, o poti schimba sau dc nu du'te un service