| Emantel a întrebat:

am nevoie urgent de un raspuns si dau fundita la cel care raspunde cel mai bine.
Am o problema acum ceva timp mi-am bagat telefonul in apa si nu stiu ce sa fac.
Va rog fumos sa ma ajutati este un telefon bun dau fundita big grin

Răspuns Câştigător
| Matei10 a răspuns:

Scoate bateria cartela, capacul din spate scoate tot ce poti scoate fara sa il distrugi dupa daca ai feon usucam putin punele pe toate pe un prosop lasale 15 min pe oparte dupa ivirtele pe cealalta parte alte 15 min, la soare! daca nu ai soare undevaunde e caldura. Daca numerge ori s-a stricat bateria ori dispayul.
Daca mai ai un prieten cu un telefon la fel dupa ce e uscat si nu merge roagal sati imprumute bateria daca merge cu bateia lui esti cit de cit norocos ca trebuie sa iei numa o bateria nu sa schimbi displayul.
Eu sper sa mearga cu uscatu.Baftabig grin

7 răspunsuri:
| RoxAnana a răspuns:

Pai in primul rand usuca-l si daca nu mai merge du-te si schimba-i displayul

| Rioko a răspuns:

Iti zic ce am facut euwinking:
Am scos bateria din el
Am luat un prosop si l-am sters
Am luat feon`ul si l-am uscat
Si l-am pus si la soare vreo 30 min
A mers; L-am scapat de 3 ori in apa si odata pe ciment, si nu a patit nimic, e chiar rezistent smug big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Myhay_1171 a răspuns:

Punel undeva unde sa se evapore apa si daca nu merge du-l la reparat

| Matei10 a răspuns:

Inseamna ca ia intrat apa pai incearca sa vezi daca displayu are vreun loc de unde ai putea s-o scoti daca nu,sad trebuie dus la reparat

| Dymytros a răspuns:

Incerca sa pui feonul pe el sau daca nu merge mai baga-l odata in apa ( apa pe apa se scoate ) happy

| Emantel explică:

Nu-i merge displayu am apasat pe ecran si se vad urme de apa
Ce mai stiti in acest caz?sad