| FulgerMcQueeN a întrebat:

Am o mica mare problema... Am observat de foarte mult timp un lucru. Nu ca ma laud happy, dar sunt destul de bun si prietenos cu TOTI pe care ii cunosc. Si cum suntem in Romania, cand esti bun esti prost, fraier etc... Intrebarea asta o adresez in special celor care au trecut prin asta sau au o experienta de viata mare. Deci, am citit pe multe site-uri aceeasi chestie :
,, Sa fii bun inseamna sa fii prost, fraier, doar cu persoanele care nu trebuie "

Ce intelegeti voi in a fi rau?
De exemplu, daca vreun coleg de al meu are o problema si are nevoie de bani, clar, ii dau... Sunt la liceu cls a 9-a.

Dar uneori alti colegi cu care ma port frumos, vin si au glume de prost gust.

INSA: Am observat ceva foarte important. Un coleg care se credea mai,,Musculos si tare la bataie etc etc... " pot spune ca era destul de increzut cu toti. Tot venea si ma lua de gat, imi dadea pumni ( in gluma, dar ma enerva faptul ca ma lua de fraier ) pana in ziua in care, ca de obicei avea el glumele lui straight face,
si nu am mai rezistat, si eu fiind mai,,glumet" cu el, l-am facut sa se tina de coaste ceva timp... De atunci, daca imi spune ceva ce nu imi convine si vede ca m-am incruntat la el, MUCLES. laughing si incepe, ca o femeie sa ma ameninte laughing.
Vreau ca acest caz sa il considerati izolat.

Deci sa ma intorc la intrebarea mea. Fiind in liceu, cum imi impun respectul, cum sa fiu rau ( ma refer la persoanele care merita asta )?

Nu vreau raspunsuri gen:
,, Respectul de castiga ""
Sau altfel de,, prostii". Suntem in Romania si trebuie luata ca atare.

P.S. Ma scuzati daca am vreo greseala de ortografie, am scris asta la nervi.

Dau funda clarwinking

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Daca iti pasa de respectul altora, pierzi din vedere multe lucruri care conteaza cu adevarat. Chiar te intereseaza respectul din partea unor indivizi care nu merita respect la rindul lor?

| FulgerMcQueeN explică (pentru KodrutZ):

Frate, tu ma ajuti chiar peste tot laughing?

Ms mult pentru totwinking

| KodrutZ a răspuns (pentru FulgerMcQueeN):

Pe unde pica... s-a nimerit ca abia venisem acasa si am petrecut 2 minute pe TPU. happy

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tratezi oamenii cu indiferenta si nu ajuti pe nimeni lasa-i sa se ciondaneasca singuri si ocupate de hantele tale asa arati ca esti rau.

| FulgerMcQueeN explică (pentru mgtow):

La ce te referi prin hante?

| mgtow a răspuns (pentru FulgerMcQueeN):

Treburile tale.