| aalina456 a întrebat:

Salut TPU.Am o mica mare problema.Sunt clasa a 9-a la un liceu vocational pe arte plastice, dar as vrea sa ma transfer la un alt liceu pe stiinte sociale.O pot face in timpul anului? Din ce o sa dau examen de diferentiere? Raspundeti repede pls.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general, transferurile intre licee se fac in timpul perioadei de admitere, inainte de inceperea anului scolar. Ai putea incerca totusi sa consulti secretariatul liceului la care doresti sa te transferi pentru a afla daca fac exceptii si permit transferuri în timpul anului. Cu privire la examenul de diferențiere, informeaza-te direct la liceul la care doresti sa te transferi pentru a afla cerintele specifice, care difera in functie pe politica fiecarui liceu.
Mult succes in continuare!

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu prea vad de ce voiai raspuns repede, nu-i ca si cum puteai suna duminica la liceu.Mergi la secretariatul acelui liceu si Intreaba.Succes.

| aalina456 explică (pentru dullcat):

Heh,ai dreptate la faza cu duminica? In orice caz, îti multumesc pentru raspuns.O sa tin cont de el.

| Hyperion7 a răspuns:

Posibil sa meargă, dar cel mai bine îți întrebi dirigintele pentru o părere avizata.
Bafta multa!