| IonutM4A1 a întrebat:

Am o problema cu sunetul de la calculator! Am Windows 7 Ultimate, driver-ul este instalat dar nu se aude nimic in boxe...Ce as putea sa fac?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut odata problema asta.Am deschis capacul Pc_ului si am scos placuta de sunet, am curatat-o si am bagat-o la loc.Din cauza prafului acumulat acolo nu mai face contact bine si nu se aude nimic.

| IonutM4A1 explică (pentru anonim_4396):

Este posibil, ca nu am mai curatat calculatorul de mult timp!

| Arthiom a răspuns:

Baga niste casti in locul boxelor si vezi daca auzi ceva in ele. Daca nu, mai verifica driverele inca o data ca uneori iti dau batai de cap cand crezi ca s-au instalat cum trebuie da nu e asa.

| IonutM4A1 explică (pentru Arthiom):

La iconita din taskbar imi arata ca am sunet si ca totul este ok dar cand pun castile nu se aude nimic!

| Zaygon a răspuns (pentru IonutM4A1):

Verifica cu o distributie de linux daca ai sau nu sonor(ubuntu ca permite versiune live). Daca nu se aude nici pe linux inseamna ca e dus jackul.

| IonutM4A1 explică (pentru Zaygon):

Se aude un sunet ascutit in casti cand le conectez la unitate...Nu este dus jack-ul pentru ca am incercat si cu niste casti noi!

| Arthiom a răspuns (pentru IonutM4A1):

Deci cu castile noi se aude normal?

| AlinWoW a răspuns:

Salut, poti incerca in felul urmator : asigura-te ca ai pus jack-ul de intrare al boxelor in casuta corespunzatoare de la unitatea centrala, de obicei principala este cea verde, apoi dai click dreapta pe iconita aceea de sunet si dai troubleshoot problems si apoi parcurge pasii aceia pana la final si sigur ti se va auzi in boxe; asta in cazul in care sti sigur ca nu ai placa audio arsa. Sper ca te-am ajutat. Funda?