| CristiChhris a întrebat:

Salut TPU
Am o problema destul de mare.Ieri ne-a adus tezele la mate si am luat 7.6.Toata clasa a luat note mici deci doamna s-a gandit sa ne dea un punct in plus.Si cu punctul ăla in plus aveam nota 9.Si i-am zis mamei mele ca am luat 9.0.Si azi ne-a adus tezele si a zis sa venim maine cu ele snate de parinti.Va rog ajutați-ma.Ce sa fac, ce aa le zic Multumesc anticipat

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ii spui adevarul, exact cum ne-ai spus noua.

| doreal a răspuns:

Ii spui ca ti-a marit nota laughing. Doamne eu asa m-as bucura, pentru ce sa te mai certe parintii. Daca te cearta, inseamna ca au o problema cu notele mari. Esti si tu putin cam vinovat ca nu le-ai spus ca ti-au marit nota.

| CristiChhris explică (pentru doreal):

Ea nu stia ca initiala mea nota era 7.6 asta e faza..si eu i-am zis din prima ca am luat 9.0

| doreal a răspuns (pentru CristiChhris):

Asta le spui si parintilor tai, doar nu o sa te omoare, o sa se bucure happy ca ai avut noroc (eu asa as face).

| xrapalexx a răspuns:

N-am prea inteles ce-ai vrut sa zici...dar acum suporta consecintele!