| Marin321 a întrebat:

Am si eu o nelamurire.
E o fata, care e verisoara unui prieten de al meu bun.
Imi place de ea, simt atractie dar na beleaua.
Eu cum sunt mai timid in ultimele doua zile nu prea am interactionat foarte mult. Adica bine strangeri in brate si cateva cuvinte.

Partea proasta e ca ea vorbea cu un tip din zona si s-a vazut cu ala.
Partea buna e ca efectiv cred ca inumarat pe ceas la tinut 2 minute pe ala de brat si nimic mai mult. Dar totusi ii raspundea imediat la mesaje cand ii scria.

Acum eu ma gandesc ca maine sa incerc sa vorbesc mai mult cu ea, efectiv sa afle in pana mea chestii despre mine. ( Cand vorbesc eu cu ea, desi nu s-a intamplat de multe ori de fiecare data e atenta si ma priveste fix in ochii)

Apoi ca luni cand mergem sa cumparam ultimele chestii pentru revelion, sa apar eu asa random cu un trandafir pe care sa il ofer. Si poate eventual ma gandesc sa fac ceva dar nu stiu ce, legat de cultura Japoneza ca am vazut ca e destul de interesata.

Cand ma gandesc cand de idiot sunt, ca la un moment dat era o discutie despre fete frumoase si mi-a aratat ea niste poze cu o tipa pe care ea o considera frumoasa. In mintea mea era zi ma prostule ca ea e de o mie de ori mai frumoasa. Dar totusi nu am facut-o.

Ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Ceva_Aura_1988 a răspuns:

Buna, spune-i direct si simplu ca iti place de ea si ca ti-ai dori sa afli daca e interesata la fel de tine.
Nu te arunca la gesturi romantice pana nu iti da de inteles ca i-ar placea.
Cat despre cultura japoneza, poti sa ii faci repede ceva origami poate chiar trandafirul.
Daca ti se pare ca esti prea timid sa ii spui direct... invata sa faci un trandafir dintr-un servetel(se face foarte simplu), fa-l in timp ce vorbesti cu ea si ofera-i-l. Daca reactioneaza dragut ii zici mai departe ce ai... daca nu, comporta-te ca si cand e un gest prietenesc fara prea mare importanta.

1 răspuns:
| marian5946 a răspuns:

Ce te opreste sa ii spui ca iti place de ea? Nu conteaza faptul ca esti timid, doar gandeste-te putin ca daca nu ii spui ce simti vei trai cu regretul ca nu ai facut-o.In ceea ce priveste modul cum ii spui este alegerea ta, doar fa-o.Nu ai nimic de pierdut.
Bafta!

| Ceva_Aura_1988 a răspuns (pentru marian5946):

Buna, spune-i direct si simplu ca iti place de ea si ca ti-ai dori sa afli daca e interesata la fel de tine.
Nu te arunca la gesturi romantice pana nu iti da de inteles ca i-ar placea.
Cat despre cultura japoneza, poti sa ii faci repede ceva origami poate chiar trandafirul.
Daca ti se pare ca esti prea timid sa ii spui direct... invata sa faci un trandafir dintr-un servetel(se face foarte simplu), fa-l in timp ce vorbesti cu ea si ofera-i-l. Daca reactioneaza dragut ii zici mai departe ce ai... daca nu, comporta-te ca si cand e un gest prietenesc fara prea mare importanta.