| Razvanboy17 a întrebat:

Am si eu o problema la pc cand vreau sa ii fac defragmentare analizeaza pana la 80% si dupa imi ta o eurroare si scrie asa : (defragmentation of (C) has been aborted due to inconsistencies that were detected in the filesystem. Please run CHKDSK or SCANDISK on (C) to repair these inconsistencies, then run Disk Defragmenter again.) ce e de facut, va rog ajutati-ma dau funda

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Intra in My Computer, click dreapta pe partitia C, alege "properties" (jos in lista), alege apoi campul de sus "tools" si la prima optiune ai "error checking". Apasa butonul "Check now". Bifeaza ambele casute si apasa "start". Iti va aparea un mesaj care te va informa ca numai daca dai restart erorile se vor corecta. Dai restart si astepti ca procesul sa se finalizeze. Apoi reincerci defragmentarea.

1 răspuns: