| stykerrryx a întrebat:

Am si eu o problema pe care sper sa o intelegeti si sa imi puteti oferi cateva sfaturi. Am 13 ani ma numesc Alex, si sunt un baiat care in anturajul lui a avut parte numai de prietene fete..nu ma refer ca "iubite", ci prietene prietene. Cunosc mai putini baieti decat fete, si in general nu prea vorbesc cu ei. Mereu mi-am dorit sa am si eu macar 1 prieten bun baiat care sa vina la mine sa ne jucam sa iesim p-afara sa facem multe chesti ca prietenii, si poate si o gasca cu 2-3-4 baieti. Eu am stat mai mult intre fete, si mereu ma intristez ca ceilalti baieti ies afara sa se joace sa se plimbe..sa rada si o gramada de chestii iar eu nu sunt inclus in asa ceva.Am incercat sa ma bag in seama, dar mereu ei vorbeau ce vorbeau cu mine si dupa fugeau la prieteni lor. Am nevoie de niste sfaturi cum sa intru si eu intr-o gasca de baieti sau sa incep sa ma cunosc cu mai multi baieti. Sper sa o luati in serios, astept raspunsuri serioase. :<

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

E simplu amice, tot ce trebuie sa faci este sa fii tu insuti, sa te simti in largul tau incearca sa pri tu timpul tare si ei sa doreasca sa fie in gasca ta nu tu in a lor, si folosesteti dezavantajul in avantaj, adica tu spui ca ai avut prietene numai fete si vrei baieti, e simplu foloseste-te de ele pentru a parea tare, si toti o sa fie gelosi si o sa zica in gandul lor ca asta ce jmecher e numai cu fete umbla si atunci ei or ca vor vrea sa fac cunostinta cu o pretena de a ta oric ca vor sa vorbeasca cu tine, vor incerca sa stea in preajma ta, trebuie doar sa te afisezi mai mereu cu ele, mult succes amice sigur nu vei dac gres