| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Am terminat și eu liceul, profil mate info. Am luat bacul cu media 8, o medie excelenta avand in vedere ca am invatat totul in ultimele 3 saptamani. Problema este alta. Nu stiu ce sa fac mai departe. Nu as merge le ceva facultate doar sa fie facuta. In acelasi timp, simt ca m-as putea acomoda oriunde. As si merge la facultate fiindca parca as mai vrea sa cunosc oameni noi și pentru atmosfera din camin si chestii de astea, dar în acelasi timp nu am idee unde sa merg. Timpul în care trebuie sa ma hotarasc e destul de scurt. Sa zicem ca mai am maxim 2 saptamani. As vrea putin ajutor daca se poate. Ma simt blocat!

6 răspunsuri:
| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Nu ai o pasiune? Nu ești interesat de nimic?

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru trocki1238238409238409):

O facultate de sport nu-ți surâde?
Ce te-ai vedea făcând în viitor?

| alexandradlr a răspuns:

Dacă nu vrei la facultate mergi la o școală profesionala sau la căpșuni în Spania. Poți sa dai și la politie, pompieri dacă nu vrei la o facultate. Vezi la ce materii ești bun și în funcție de acelea îți alegi și o facultate.