| AnonymuxX a întrebat:

Salut TPU-istilor! Deci, anul asta trec a 9-a, am obtinut media de admitere 9.01 si as vrea sa intru la Liceul Teoretic Ion Barbu, profil mate-info (intensiv info.). As vrea sa-mi dati mai multe detalii despre acest liceu, despreprofesori, elevi si atmosfera de acolo!

Răspuns Câştigător
| maryana5 a răspuns:

Salut bobocule! happy Sper sa intri in liceul meu si sa faci fata. Ceea ce-ti pot spune, e ca liceul chiar este bun. Profesorii se implica, nu sunt foarte exigenti, predau bine si vin la ore.
Daca vrei sa inveti ceva, aici e locul tau. La fel ca tine pot fi si colegii tai, cu aceleasi interese si nivel de cunostinte, de care te vei atasa mult si ii vei lua in grupul tau de prieteni tongue
Hmm la ore in general e liniste laughing
Pe parcursul anului se organizeaza concursuri si activitati de voluntariat atat in incinta scolii cat si in afara. Daca esti istet si dornic de a progresa, poti fi usor remarcat si bagat in seama.

Restul e cancan laughing Ramane sa descoperi singur ce mai e prin liceu (cea mai frumoasa perioada a vietii). thumbs up