| anonim_4396 a întrebat:

Anul viitor o sa merg la liceu, iar eu nu ma pot hotari la ce profil. Ma gandesc sa merg la mate-info pentru ca imi place matematica, chimia, info.dar am auzit ca e foarte greu. La alte profile nu stiu ce sa zic... nu imi place franceza si istoria, dar in schimb ador engleza. Romana, bio, geografie astea sunt ok, dar nu pot sa zic ca "ma atrag" atat de tare. La ce profil credeti ca as mai putea merge? Ce as putea sa devin daca merg la mate-info?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu profilul de liceu iti defineste meseria ci facultatea. mate info iti deschi foarte multe porti spre facultate spre deosebire de un profil uman, de unde spre exemplu nu prea poti continua cu nicio facultate tehnica

| OnuOnulică a răspuns:

Buna
Nu te lua dupa gura lumiiwinking

| tzus a răspuns:

Operator de calculatoare.
am facut mate-info a fost cam urat, nu prea ma innebunit matematica dar na daca iti place foarte mult si o intelegi e ok, altfel alege stiinte ale naturi e putin mai usurel