| Victor6 a întrebat:

as dori sa va pun o intrebare mai complicata.
Mie imi place de o fata iar acum cateva zile (vineri) am mers la ea si am sarutat-o din senin.Ea nu a reactionat nici cum doar m-a intrebat de ce insa prietenul ei nu era la scoala. Dupa ore am mers la petrecerea unui coleg iar acolo a venit si baiatul despre care v-am spus. Am stat noi ce am stat, iar la un moment dat a inceput sa dea cu pumnii sa ma stranga de gat etc (ne-am luat la bataie) am fost despartiti dar asta nu este ceea ce conteaza ce este mai important este ca nu stiu cum sa intreb fata daca ma iubeste, daca il iubeste cu adevarat pe prietenul ei si daca ar vrea sa fie cu mine dar as vrea ca intrebarile sa nu fie directe sa nu isi dea seama ca o intreb aa si ea stie ca o iubesc si ce as mai vrea sa va intreb cum sa vorbesc cu prietenul ei adica cum sa imi cer scuze etc... ca este chiar foarte suparat laughing.
Multumesc mult FUNDA celui mai bun raspuns
Multumesc din nou chiar ma nevoie de raspunsurile dumneavoastra...

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca nu a reactionat si totusi i-a spus prietenului ei de manifestarea ta, inseamna:1-n-a vrut sa te puna intr-o situatie jenanta pentru tine, 2-vrea sa ramana cu prietenul ei.Trebuie sa dai inapoi atunci cand locul e ocupat.Vad ca esti,, de caracter,, si vvrei sa aranjezi lucrurile, ceea ce e de apreciat.Prima data cere-i ei scuze, spune-i ca ai reactionat asa ca un impuls de moment, dintr-o atractie inexplicabila, nepremeditat, ca iti pare rau si vrei sa nu-ti poarte ura. Apoi spune-i si prietenului acelasi lucru. Daca sunt la fel de inteligenti, ar trebui sa se transforme totul intr-o admiratie reciproca.Bafta,gestul tau nu trebuie condamnat.

| Victor6 explică (pentru Danut_Popa_1961):

Intr-adevar i-am cerut scuze si a spus ca nu este suparta pe mine dar in schimb nu ea i-a spus prietenului ei ci un alt coloeg care a fost invidios si plin de furie atunci cand a vazut... si multumesc mult pentru raspuns daca nu vor mai fi raspunsuri mai bune ca al tau vei primii FUNDA

| Victor6 explică (pentru Danut_Popa_1961):

M-a ajutat foarte mlt raspunsul happy multumesc mult