| stefstefansteff123 a întrebat:

Salut TPU, as dori sa va spun pe scurt povestea relației mele și as avea nevoie de niște sfaturi. În urma cu un an am început sa vorbesc cu o fata, ea nu ma lua în serios atunci și când am văzut ca a pus un story cu un alt tip la picnic I am dat unfollow caci m-a deranjat faptul ca ieșise cu alt tip cat noi vorbeam și ne facem planuri cum sa ieșim ca s vin în tara. Pe urma în august am început sa vorbim din nou și mi-a spus ca nu a avut nimic cu tipul ala, m-am simțit prost și mi-am cerut scuze ca am exagerat. După aproape o luna de relație am aflat de la ea când ne certasem ca ea nu l a luat în serios nici pe tip dar după ce a văzut ca i am d at unfollow s-a combinat cu el si acesta a lăsa o cu ochii în soare luni bune, o folosea doar pentru sex iar din spusele ei după ceva timp nu prea ieșeau și tipul își făcuse alta iubita cu care se afișa iar fix cu 2 săptămâni cam asa mi-a scris mie (el cică dădea de înțeles ca nu mai vrea ceva cu ea și o ignora din mai dar ea abia în august pana sa vorbim din nou a încetat sa mai umble după el, tipul începuse sa se afișeze cu iubita lui cea noua) m-am suparat extrem de mult și m-am simțit ca a doua roata. Ea m-a mințit cu acest subiect de doua ori și mi am pierdut încrederea în ea. Acum la fiecare cearta eu arhivam pozele cu ea iar acum am văzut ca și ea face la fel. Ea considera ca eu o manipulez sa îmi zică chestii ce ea nu se simțea pregătită sa mi le spună, eu sincer ii cer prea multe - sa ne vedem, sa vorbim chiar dacă când e lângă mine mai fac și alte activiști, ea fiind la facultate trebuie sa se axeze pe citit iar eu după ce vin de la munca vreau sa vorbesc cu ea căci sunt atașat de ea și vreau sa comunicam, chiar dacă netul nu prea ne ajuta, colegele ei de cămin sunt acolo și nu putem avea conversații mai serioase. Am început sa ne certam mai mult online din cam orice, de cele mai multe ori este vina mea și ultima cearta de acum a fost din cauza unui tip căci am văzut ca ii acorda validare prin aprecieri la poze și spunând ca este frumos, contraargumentul ei este ca orice tipa ar spune la fel când ii vede pozele și ca ea nu este atrasa de el. Faza este ca sunt gelos de fel, iar minciunile din trecut spuse de ea nu ma ajuta sa îmi țin gelozia sub control. Acum ea dorește sa ma schimb, sa fiu mai receptiv cu ea și sa nu mai ma supăr din orice. Avem multe amintiri împreună și nu as dori sa ma despart de ea, dar pare câteodată prea dificil. Ce îmi recomandați?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Eu iti recomand sa scapi de ea cat mai repede! Dupa cum ai simtit si tu, esti a 2-a roata, adica tu esti rezerva pana nu gaseste ceva mai bun si apoi vei vedea cat de mult vei suferi atunci...
Nu merita sa te complici cu o nemernica ca asta, mai bine suferi acum decat mai tarziu cand va gasi altul mai bun ca tine pentru ca asta se va intampla mai mult ca sigur!
Ea este cu tine doar sa nu fie singura, nu te iubeste, de asta sa fi sigur!

| stefstefansteff123 explică (pentru lpavel):

Asa voi face! Jos cu nemernicele!

2 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Dumnezeule!
Ți-a făcut atâtea și .....acum îți cere să te schimbi, TOT TU?!
Am ajuns la concluzia că tu ești complet vinovat de tot ce s-a întâmplat,de ce?
Pentru că i-ai dat șanse...și tot i-ai dat.
Fraților,ciorba reîncălzită se acrește!
Amintirile...off
Amintirile sunt apa de ploaie și îți zice unul care s-ar vinde și pe el numai ca partenerului sa ii fie bine.
Așa că daca inca te mai complaci în situație și accepți o relație toxica doar pentru câteva clipe frumoase,foarte bine.
PS. Daca vrei sa tii cont de ceva într-o relație,tine cont de cele mai urâte chestii, pentru că la început toți suntem hihi haha,iar apoi când le cad unora măștile, rămânem uimiți.
Daca ți se pare Sf ce zic eu aici, uite un exemplu.
Daca un criminal se comporta frumos cu tine, te drăgălește și așa mai departe, iar apoi te omoară, nu înseamnă că a fost un om bun! REȚINE!