| blueve a întrebat:

Luna aceasta se implinesc 9 luni de cand am cunoscut o fata pe jocul stardoll, devenind prietene si mai apoi,, surori" Aceasta avea un iubit ( in joc) cu care m-am inteles din prima clipa. devenind si el,, fratele" meu. Dupa 3 sap, cam pe la inceputul lui Noiembrie am inceput sa vorbesc cu acestia si pe mess sau facebook. Cu timpul ma indragostisem de el, simteam ceva ce nu mai simtisem vreodata, era neobisnuit. Asa ca ii povestisem prietenei mele care se despartise de el si era cu altcineva. un albansez. Totul a fost oke pana in Februarie cand. Ea m-a pus sa aleg spunand ca el este un manipulator, ca ma joaca pe degete etc. Eu atunci chiar nu am stiut ce sa fac... tineam la amandoi, desi ii explicasem asta ma pusese sa aleg si l-am ales pe el. Ei bine atunci am renuntat la ea. eram constienta de asta. dar si atunci viata mea se schimbasem, aveam incredere in el din ce in ce mai multa, m-a ajutat sa imi revin cu boala sa mai slabesc si sa prind incredere in mine, mi-a fost frate, tata prieten mama in acelasi timp caci ai mei nu m-ar fi inteles si pus pe picioare ca el. dar asta alta poveste. Prin martie, eu am cautat-o din nou pe aceea fata sa imi cer iertare. Pe motiv ca ma certasem cu acesta pentru ca era indiferent, dar atunci avea probleme si el. ma impacasem 2 sap iar apoi ne certasem iar tot pe aceas faza, in ziua aceea jurasem ca nu ma mai impac cu ea, desi la fel ca el aceasta ma intelegea dar nu puteam accepta ijignirile aduse la adresa lui... In fine. Dar prin mai am avut cu el o cearta prin care a hotarat 2 zile sa nu ne vorbim iar dupa 2 zile m-a intrebat daca mi-ar pune verisoara mea o provocare sa il sarut as face-o? raspunsul desigur a fost,, Nu" caci imi era teama. Dupa ceva timp, prietenii tot imi spun ca voi fii cu el, ca asa ma vad ei, desi intre noi e o distanta de 275 km. Eu nu credeam la inceput pe atunci stiind ca are iubita pe care o iubea si cu care vroia sa aiba o familie. Dar tot de pe atunci el e schimbat, nu mai e acel el pe care il placeam. Si toate acestea se intampla poate si datorita acestei fete care il inselase ..Ma durea sa il vad asa. dupa aceasta a hotarat sa fie gigolo, sa nu se mai zbata el sa puna suflet si sa fie calcat in picioare. Acum 4-5 zile am primit un mesaj de la o prietena de-a,, surori " mele cu care mai vorbisem si zisese ca m-a visat ca ii ceream ajutorul ca nu eram eu. Intr-adevar eu il ultima vreme am plans din vina indiferentei lui si chiar daca el imi zicea sa nu plang ca nu merita orice ar fi, cum puteam sa nu plang daca e din vina lui? De 4-5 zile el imi spune ca de ce nu il bag in seama desi inainte el ma baga in seama. Azi mi-a trimis si mesaje de dragoste de pe net desigur si este mai dulce. Ce pot intelege? Scuzati exprimarea m-am grabit

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand suntem raniti avem nevoie de comfort emotional. Avem nevoie de cineva care sa ne incurajeze si sa ne sustina. Dupa ce ne punem pe picioare ii uitam pe cei care ne-au ajutat si de care ne-am folosit. De aceea te cauta, are nevoie de un inlocuitor pana isi revine din punct de vedere sentimental.