| AnetteBurnier a întrebat:

Astazi am fost la scoala sa dau niste teste. Nu mai fusesem de doua saptamani deoarece am piciorul in ghips.
De abia asteptam sa imi vad colegii. A fost super dragut. Erau foarte fericiti sa ma vada. Eu ma inteleg bine cu toti.
Ei bine, faza este ca eu sunt cam... nu stiu... fac glume cocalare si d-astea laughing Sunt clasa a 8 a apropo.
Ei bine, e un baiat cu care sunt foarte buna prietena. Si faza este ca desi inceputul a fost frumos si toate cele, eu in mare m-au purtat putin penibil. Sa va spun:
El a zis ceva de genul: Cine nu rade la gluma asta sa-i moara mama. Da daa stiuuu, glume tampite de adolescenti nasoli... In sine faza a fost amuzanta pentru ca n-a zis-o cu rautate sau ceva, in fine faza e ca eu m-am trezit zicand: Pai... eu vreau sa moara.
Deci a fost ataaaatt de penibil, nu stiam ce prostie am spus, jur ca nu e adevarat, imi iubesc mama face o gramada pentru mine, dar la momentul ala pur si simplu ma gandeam la un raspuns si am zis prostia asta.
S-au uitat toti la mine ca la poarta noua. Dupa cateva momente de tacere a reusit sa zica: Ce s-a intamplat cu tine?
M-am simtit foarte prost. Colega mea de banca a spus: A devenit emo nu vezi. de fapt era de mult dar na...
Acum sa fac o paranteza, nu sunt emo, dar acum o luna cam eram. Adica intrasem in depresie si ma imbracam in negru si acum ma imbrac si ascult in continuare muzica metal si astea dar nu mai sunt emo, si nici atunci nu eram neaparat, pur si simplu aveam niste momente de decadere. Eu acum sunt destul de fericita si am invatat sa fiu multumita. In fine, revenind.
El a spus destul de trist: Nu fii emo... poti mai mult.
Eu: Adica sa fiu si mai emo(da stiu ca nu la asta se referea dar eram cam surprinsa pentru ca lui nu-i prea pasa mult de mine sau de chestii in general, e tipul ala mai cool asa)
El foarte alarmat: Nu!
Si mda... ma simt groaznic... am fost penibila. dar nu mi am dat seama ce spun jur. si acum
el probabil ma crede nebuna sau ceva. Nu cred ca o sa mai stea cu mine. off. Mie imi place putin de el pentru ca nu stiu, ne intelegem foarte bine. Nu stiu ce o sa mai creada despre mine acum.
Ajutorrrr

2 răspunsuri:
| qt2006 a răspuns:

Uita de faza asta si invata glume, râzi cat poti si asculta multa muzică. La mine funcționează...

| AnetteBurnier explică (pentru qt2006):

Hey mersi pentru răspuns! Am trecut peste faza aceea şi acum mă înțeleg mult mai bine cu băiatul acela, chiar dacă se mai întâmplă lucruri nasoale, am învățat să le accept pentru că sunt inevitabile. Dacă nu mai primesc răspunsuri o să îți dau fundiță. :*