| IonutMirel111 a întrebat:

astazi cand m-am inscris la liceu am avut de ales intre trei clase de matematica-informatica. pe primul loc am pus mate-info normal, intensiv pe al 2-lea si cu bilingv pe al 3-lea.
Acum am vazut ca la profilul de mate-info normal nu se face atat de multa informatica ca la cel intensiv sad
Credeti ca mai pot face ceva sa fi pus pe primul loc cel intensiv informatica?

9 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Informatica e foarte grea, crezi ca ți-ar plăcea atât de mult și ai rezista cu atâtea ore de INFO?

| IonutMirel111 explică (pentru Bondarel99):

Sunt sigur de ce vreau.

| Ara997 a răspuns:

Da te duci si ceri sa fi in clasa de intensiv info, faci oleaca frumos pe la secreariat.

| Kiwibibilă a răspuns:

În primul rând nu aveai cum să pui un profil de bilingv pe foaia aia. Ăla e din altă oală.
Poţi să cazi la clasa de intensiv dacă nu ai medie pentru cea de simplu. Dacă pe profil eşti printre primii cazi la simplu, dacă eşti mai la coadă ai şanse să ajungi la intensiv.
Cât despre profilul ăsta... Ai grijă în ce te bagi. Se fac vreo 5 ore pe săptămână şi dacă mai şi nimereşti o profă ca a mea care predă fără oprire s-ar putea să parcurgi toată materia până în a 11-a pe semestrul 2 într-un an big grin

| IonutMirel111 explică (pentru Kiwibibilă):

Sunt printre ultimii 10 din vreo 85, dar pe prima optiune am pus mate-info normal nestiind ce am zis mai sus, iar pe a 2-a mate-info intensiv.
Crezi ca majoritatea vor la mate-info normal?

| IonutMirel111 explică (pentru Kiwibibilă):

Cat despre bilingv, am primit o foaie cu 3 clase. Una de mate-info bilingv, mate-info intensiv si mate-info normal. Dar eu am trecut in ordinea aceasta:mate-info normal, intensiv si dupa cu bilingv. La bilingv nu cred ca am sanse, ca vor dori multi si plus ca eu ma aflu printre ultimele locuri. Sa vedem intre mate-info normal si intensiv

| Kiwibibilă a răspuns (pentru IonutMirel111):

La mine la liceu anul trecut erau tot 3 clase şi s-a preferat mate-info intensiv. Acum 2 ani s-a preferat mate-info simplu.
Deci preferinţele celorlalţi sunt total neprevăzute.

| IonutMirel111 explică (pentru Kiwibibilă):

Deci sa inteleg ca s-ar putea sa intru la intensiv?

| Kiwibibilă a răspuns (pentru IonutMirel111):

Bineînţeles că există şi posibilitatea asta.
Dar fiind printre ultimii orice e posibil.