| KLiNK a întrebat:

Azi dupa ore am avut probleme cu un tigan. Nu le pot zice romi, chiar nu agreez acest termen. Eu fiind mai "de la sat" astept autobuzul in curtea scolii. Autobuzul este al scolii dar inaintea mea mai duce si alti elevi. Ei bine, eu eram acolo cu inca doua fete. Una din clasa a 7-a si una din clasa a 6-a. Discutam si noi (app. am uitat sa mentionez, eu sunt intr-a 8-a), cand un tigan cu un an mai mic a venit langa fetele respective si nu le dadea pace. Ele ii ziceau sa le lase dar el parca era retard. Eu nu am zis nimic. Atunci cand ele mi-au cerut ajutorul m-am ridicat zicandu-i sa plece pentru ca era din oras si nu astepta autobuzul ca noi. El atunci a venit la mine dar l-am prins de gat si l-am "zdruncinat" putin. El nu este foarte bine dezvoltat fizic. Este mult mai scund ca mine si se cunostea ca ii era frica. Dar totusi ma impingea. Pana la urma l-am lasat dar el tot continua sa nu le lase in pace pe acele fete. Am vrut sa chem paznicul dar nu l-am gasit si am mai sarit odata la el de data asta l-am dat cu spatele de un gard de sarma. El era destul de agresiv pana am chemat un coleg care l-a mai lovit cu spatele tot de acelasi gard. Eu l-as fi linistit cu un pumn dar imi era frica ca eram in curtea scolii si poate aveam probleme si el a ezitat sa dea cu pumnul (oricum, el nu prea da cu pumnul). Vreau sa va intreb? Maine cum il linistesc? Maine este aceeiasi situatie ca cea de astazi. Ce sa-i fac?
PS: Probabil va intrebati de ce am aparat acele fete...Ei bine, eu am fost impreuna cu ce-a mai mare dintre ele 6 luni si nu prea suport sa se ia altul de ea, iar tiganul acela da semne ca o place...
PPS: Scuzati dimensiunea intrebarii. Chiar nu vreau sa scriu romane big grin

9 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Mai, bine ai facut! Prietene, eu iti propun sa treci la un next level: maceta! Daca ti se pare prea hard eu iti propun nunchak. Te tine? Stii de ce cred eu ca tie ti-ar fi placut sa dai cu pumnul?
1. Pentru ca vroiai tu sa sa demonstrezi fetelor cat de tare esti si cat de barbat pardon, pusti prost esti.
2. Pentru ca acel baiat era in mod evident mai slab ca tine.
In momentul in care vei gasi unul de iti va baga o bucata sa trebuiasca sa porti placa de la o varsta frageda atunci sigur, sigur te vei potoli.
Observ ca esti strain de gramatica... Spun asta pentru ca ai scris de pilda "ce-a mai mare", fapt care imi demonstreaza ca esti un pseudo elev.
Acum ca te-am facut asa cum te-am facut, nu vrei sa ma bati si pe mine?
Ia vezi maine, cum il linistesti pe ala? Un cutit in gat cumva?

| KLiNK explică (pentru ywar):

Cu partea de gramatica imi cer scuze intrucat am scris de pe telefon. Nu ma dau niciodata mare in fata fetelor. Urasc chestia asta. Tu ce crezi ca ar fi trebuit sa-i fac? Sa il las sa le ia la palme nu? Crede-ma, daca ii ziceam frumos sa se potoleasca nici nu m-ar fi bagat in seama. Nu am nimic cu tine, ti-ai exprimat opinia, dar persoanele ca el chiar sunt enervante.

| KLiNK explică (pentru ywar):

Cat despre faptul ca m-ai facut "pusti prost"...hmm...De la o simpla intrebare la jigniri este o cale lunga. Chiar nu ma interesa si nu cred ca intereseaza pe cineva ca sunt eu pusti prost. La tine ma asteptam la un astfel de raspuns: sarcastic si care doare destul de tare. Majoritatea raspunsurilor tale asa sunt. Spun asta cu tot respectul, stiu ca esti mult mai inaintat in varsta decat mine si iti apreciez libertatea cu care te exprimi. Cand dai un raspuns incearca sa privesti totul din perspectiva interogatorului. Multe raspunsuri de-ale tale jignesc foarte tare. Dar cine sunt eu sa iti spun ce sa faci? Fiecare are libertatea sa de exprimare.

| Dugalle a răspuns (pentru ywar):

Hipiotule, ce ai patit tata?

Ca unu mai mic se ia de unu mai mare si cel mare ii da o bucata ti se pare prostesc? E autoaparare pana la urma. Nu e vina lui ca ala micu nu a evaluat situatia corect.

Eu cand eram mic nici nu ridicam capul la aia mai mari si tu acum o dai pe principiul " da domne! E mai mic ca tine! Ia-te de unu de masura ta! ".

| ywar a răspuns (pentru KLiNK):

Apreciez ca imi dai lectii de viata! Sunt profund indatorat ca imi sugerezi ca asta-i trendul si ca mi-ai citit raspunsurile.

| KLiNK explică (pentru ywar):

Nu ti-am citit raspunsurile. Intrand zilnic pe TPU, ti-am vazut activitatea la categoria asta. ATAT. Cu placere pentru "lectiile de viata"...

| ywar a răspuns (pentru KLiNK):

Nu caut sa multumesc pe nimeni pe acest site. Am 3 persoane (site) pe care le iubesc pentru felul in care aseaza lucrurile in context si spun lucrurilor pe nume. Eu sunt o persoana mai dura dar asta nu inseamna ca sunt absurd. Cine are o problema cu asta - chiar nu am ce face.

| KLiNK explică (pentru ywar):

Ti-am spus si mai sus, te apreciez pentru exprimarea libera de care dai dovada. Nu am o problema cu tine. Multumesc pentru timpul acordat si pentru faptul ca nu am deschis un flame aici big grin

| KLiNK explică:

Chiar nu stiam ca se scrie rrom big grin Nu folosesc foarte des termenul.