| MarvK a întrebat:

Boxul te dezvolta in inaltime?
Vreau sa ma apuc de box dar am 13 ani si 1.70 (inaltime ). Nu sunt inca sigur daca sa incep antrenamentele pentru ca vreau sa ma asigur ca nu raman la aceasta inaltime.Mersi. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Buna.
Boxul nu prea te dezvolta-n inaltime,in schimb te ajuta sa te aperi, dar trebuie sa fii foarte hotarat, gandeste-te cati pumni in cap sau in restul corpului iei.
Pentru inaltime ti-as recomanda inotul, baschetul.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| Cozon3 a răspuns:

Boxul este un sport foarte frumos te ajuta in cum sa te descurci in viata iar la inaltime nu prea te ajuta

| alecsao a răspuns:

De crescut in inaltime ai sa mai cresti pana pe la 17 ani nu iti fa griji de asta. nu cred ca boxul ajuta

| MadallinaBuc a răspuns:

Daca doresti sa te dezvolti in inaltime te sfatuiesc sa faci baschet. Am multi prieteni care practica acest sport, este si placut si iti este si folositor. Pe cand boxul este si periculos si nu te ajuta sa te inalti!