| Aristocrat96 a întrebat:

Citeva zile in urma am avut un test la matematica si acum directorul vrea sa il anuleze pe motiv de copiere,dar stati sa incep cu inceputul.
Inaite de acest test la matematica profa ne-a dat niste exercitii asemanatoare celor din test sa stim a le rezolva.Stiind ca vor fi asemenea exercitii ne-am pregatit acasa si am mai repetat dar unii au facut si fituici.Problema e ca am ceva neclaritati sa zicem asa cu matematica si in general sunt umanist si am ceva probleme cu matematica luind in evidenta si faptul ca am venit in alt liceu unde profesoara de matematica nu prea explica pe intelese.M-am abatut putin,deci mi-am facut si eu o fituica pe care am scris citeva formule pentru aflarea arilor figurilor geometrice.La test am avut noroc,a cazut un exercitiu din,,categoria grea" ce se rezolva dupa o formula pe care o aveam.Dupa test pe coridor toti discutam testul si care cum a rezolvat exercitiile,unii chiar ziceau ca au copiat. Fiind atit de ocupati cu analiza testului am si uitat de camera de luat vederi de pe hol,iar in timpul lectiei de franceza a intrat directorul zicind ca e posibil sa dam din nou testul motiva ca cica unii se laudau ca capiase.
Acum stau si ma gindesc ce va fi in continuare luind in considerare ca directorul si-a schimbat parerea de noi si de mult ne avea,, la creion".
Astept pareri de la voi, ce ziceti referitor la asa situatie?

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Profesorul vostru e conștient de potențialul pe care-l aveți fiecare dintre voi, cu alte cuvinte vă cunoaște nivelul de pregătire școlar. Probabil, i s-a părut ceva suspect în legătură cu rezolvarea subiectelor. Ori le-ați avut "trase" la indigo, ori tezele au ieșit în evidență ca fiind mult prea "perfecte" pentru un anumit segment de... elevi mediocri.
Ori, există un mic trădător între voi. happy
Camera de supraveghere video, nu v-ar fi putut "auzi" laudele, fiindcă nu sunt... audio! Doar dacă v-ați fălit cu fițuicile și le-ați fluturat în vânt... : ))

| zumbalina a răspuns:

Pai nu chiar mare lucru adica sunt la gimnaziu intro clasa nebuna ai nici in profesor nu ne lauda dar nu ne pot face nimic

| Aristocrat96 explică (pentru zumbalina):

Pai noi suntem la lice, aici e mai strict