| StefaNnB a întrebat:

Cum ar putea un copil de 12 ani sa facă rost de 1000 lei? As vrea sa îmi cumpăr un laptop. PLS... Fără răspunsuri gen : alocația, părinți,vecini, rude... Va multumesc anticipat

Cel mai bun răspuns are funda si multumirile mele.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Raspunsurile potrivite pentru intrebarea ta nu le vrei.Ca de angajat esti prea mic.Asa ca asteapta sa mai cresti.Sau mergi cu saru-mana pe la rude.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt oameni care au calificari si experienta si nu reusesc sa castige 1000 ron, asa ca nu stiu la ce te astepti tu la 12 ani

| Fatamuntilor a răspuns:

Intrebare :Chiar ai nevoie de acel laptop?
Pai metodele accepate sunt tocmai cele pe care tu nu le vrei!

| Deaad a răspuns:

Dar ce are ma alocatia si parintii? Tu stii ca poti strange intr-un an 1000 de lei doar din alocatie? Vine 700 lei intr-o luna si ii poti strange.Asta e salariul tau, inveti si primesti bani.Nu multi, ca suntem praf la capitolul asta in Romania dar primesti niste bani.Asta e meseria ta acum.Ce vrei sa te faci, chelner? ALa cand oi avea tu peste 18 ani.

| HaLoGeNNN a răspuns:

Pai singurul mod prin care poti sa iti iei e alocatia si parintii.Altfel la varsta ta nu ai cum.

| ana233 a răspuns:

Buna! Imi pare rau sa te dezamagesc, dar nu poti face bani decat cu stransul de pe la rude si alocatia. Nu ai varsta adecvata pentru a lucra.

Răspuns utilizator avertizat