| raresionut14 a întrebat:

Cum as putea face niste bani? Inafara de a cere de la parinti! Am 13 ani!

Răspuns Câştigător
| TinK0de a răspuns:

Pai sa iti spun ce am facut euhappy
Momentan am 16 ani, dar la 12 ani am inceput sa joc renumitul joc METIN2, am devenit un "obsedat" ca sa zic asa.Nu ma lasam pana nu atingeam un nivel constant pe anumite server(daca lv maxim era 99, eu trebuie sa fac minim 90)dupa ce ma plictiseam de el vindeam contul full cu 60 lei(Tin minte si acum primii mei bani, am vandut 4 moduri pe Metin2Steel cu 60 lei)Am vandut in total cam vreo 6 conturi si am scos cam 250 lei, in fine nu e cine stie ce. Dupa, la scoala, din clasa a 5-a, primeam bursa de merit.Chiar daca trebuie sa primesc 150 lei pe luna, banii intarziau si luam cam 300 lei pe an.Prin a 7-a si a-8 am luat 900 lei in fiecare an(450 lei primul semestru, si 450 al 2-lea ).Bun...prin clasa a 8-a am inceput sa fac server de metin2, am deschis unul, dar dupa 2 luni l-am inchis de lipsa de bani(nu s-au facut multe donatii, daca tin minte am primit doar 20 euro, cu care am platit hostul). Momentan fac questuri de metin2, si le vand pe Pro-area la 10-15 euro.
Te-am cam plictisit cu povestea mea, dar cred ca ti-am dat destule metode de a face bani:ori joci un joc si apoi vinzi contul/item-ele, ori te pui serios pe carte, ori te duci si ajuti pe vecinu' si iti da 5 lei, depinde de tine.Bft.

1 răspuns:
| ThatsTheSpirit a răspuns:

La 13 ani nu prea ai cum, doar dacă vinzi nişte lucruri de care nu mai ai nevoie.