| Vögeln a întrebat:

Dau funditakiss - Buna! Vreau sa ma angajez undeva pe timpul verii. Oare se merita? Unde as putea sa lucrez având în vedere ca am 15 ani? Sau ce as putea face ca sa am mai multi bani de buzunar înafara de cei primiți de la părinti?hee hee
Un paste fericit!

15 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

Se merita, poti imparti chiar si fluturasi orice sursa de venit e buna

| spOOki96 a răspuns:

Pai avand in vedere ca ai 15 ani te poti angaja ca babysitter,daca iti plac copiii. Poti vorbi cu rude,vecini,prieteni de familie ca in fiecare luni, marti mieercuri, etc. sa le faci curat in casa.De exemplu:luni mergi la matusa ta,marti la vecinul si tot asa, astfel avand saptamana plina.Ti-ai putea deschide o taraba la piata cu alimente, cumparandule mai ieftine(de la angroo) si le vinzi mai scump si iti scoti banii.Astea sunt afaceri profitabile si nu dureaza mult timp. Fundita?tongue

| ioanaioana a răspuns:

Poti sa iti vinzi lucrurile care nu-ti mai trebuie, o prietena de-a mea a facut asta si a castigat ceva bani, sau poti sa te angajezi ca asistent(de ex.la croitorie) sau sa duci gunoiul vecinilor pe bani sau sa plimbi caini sau sa dai meditatii la cei mici(de ex clasa 1), sa uzi florile celorlalti sau sa faci treaba in casa la alti oameni.Sunt multe lucruri ce le poti face.Sau poti sa faci cercei sau lantisoare si apoi sa vinzi cerceii si lantisoarele

| PanteraRozz a răspuns:

Paii. poti sa fii reprezentanr la diferite firme, ca de exemplu oriflame[cum sunt eu], avon. lady's, etc.
Te poti oferi sa faci o treaba in locul unei vecine sau ceva de genu big grin
Pff... nu mai am idei :]]

| Weeedha a răspuns:

Mc.Donald`s ♥

| NightQueen_3013 a răspuns:

Pai vinde lucruri de care nu mai ai nevoie.big grin Paste fericit!

| cristi13 a răspuns:

Paste fericit! Eu cred ca cea mai buna metoda la varsta noastra(si eu am tot 15) este, ei bine, internetul.Tot ce iti trebuie este un blog pe www.blogger.com si iti pui anunturi acolo si daca cineva da clic pe ele tie iti revine un mic comision... Recunosc ca castigi cam putin dar 2x (sau poate chiar mai mult ) alocatie este bine venita. Daca ai nevoie de mai multe detalii da-mi un pm...

| Patriciia a răspuns:

Eu cred ca se merita deoarece cativa bani in plus nu stricabig grin,mai ales ca e pe timpul verii,iar vara nu avem asa multe activitati de facut in plus uneori ne si plictisim,asa ca eu te incurajez sa lucrezi pe timpul verii cu jumate de norma, ai putea lucra la un magazin mixt sau la un local, alte idei numi vin in minte acum dar sa stii ca ai avut o idee excelenta cu angajarea pe timpul verii...mult noroc!

| SunnyMidnight a răspuns:

Nu pentru ca nu e legal! Dupa 16 ani ai dreptul sa lucrezi part-time

| passenger a răspuns:

Sa fim seriosi... Ia-ti recomandat sa fie babysitter...Cine ar lasa un copil cu un alt copil? oh go on
In plus de asta, esti minora deci este imposibil sa lucrezi :d

| AstaMicaTeIubesteMoolt a răspuns:

Eu cred ca se merita,, ai putea sa lucrezi intr-un restaurant...

Răspuns utilizator avertizat
| PikaRawrr a răspuns:

Paste fericit si tie laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa te angajezi la dus pliate. happy
Primesti 20 lei / zii happy
Funda?

| EuMaObosesc a răspuns:

Phai... pe timpul verii ai putea:
-sa te angajezi ca chelnerita intr-un restaurant.La statiune unde am fost anul trecut, erau niste fte si baieti de 15-16 ani care serveau mancare, si primeau bacsis.happy
-sa servesti bauturi din bar la diferite evenimente(nunti, botezuri, majorate)
-sa fii babysitter (daca te stii comporta cu pruncii mici, si-ti plac)
-sa faci putina ordine pe la cineva...
-vin anotimpurile mai calduroase si poti sa ajuti oamenii la cules(naspa da primeti bani)
-sa faci unghiile (manichiura, pedichiura)
-sa vinzi din lucruri
-sa vinzi limonada racoritoare sau alte bauturi daca' stai intr'un loc' circulat (ex. piata)
-sau personalizezi haine cu diferite brizbrizuri si le vinzi
sau pe net bitza
SUCCES si Paste fericit si tie
-te pupycesk :* big grin