| Vampir99 a întrebat:

Salut TPU cum as putea sa fac muschi la gambe si maini dar fara sa ma duc la sala doar sa improvizez uneltele de la sala cel mai bun raspuns va primi fundahappy

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Ca fapt divers, muschii NU se fac cu exercitii. Muschii se fac cu mancare + odihna + exercitii. Cu doar 3 mese pe zi ( si alea probabil cu putine proteine ) o sa pui muschi la pastele cailor.

Iti cumperi gantere reglabile si eventual o haltera sau o bara Z. Reglezi greutatile cat sa poti face maxim 10 repetari ( cand poti mai multe, maresti greutatea ).

Si faci un program, bratele sunt facute din : biceps, triceps, antebrat. La fiecare faci 3 exercitii a cate 3 serii, un exercitiu de baza si 2 de izolare sunt suficiente.

La gambe, ridicari pe varfuri cu greutate, e singurul exercitiu pe care il poti face acasa.

Si lucreaza si umeri, ca altfel o sa arati ciudat

Si cel putin 2-3 zile intre antrenamente, muschii cresc in zilele de pauza, nu cand ii lucrezi.