| Eduard099 a întrebat:

cum credeti ca va fi examenul de anul acesta??

Eu spun caci simularea a fost medie si examenul va fi mai usor?
Am invatat bine toti anii la rand dar acum se apropie imi este teama sa nu ma pierd sad.

Cum sa fac sa nu mai imi fie teama?

5 răspunsuri:
| William a răspuns:

Ca sa nu iti fie teama trebuia sa nu inveti. Eu nu am invatat in astia 4 ani pentru bac si nu mi-e frica deloc, sigur mai sunt si altii ca mine.

| ionut258 a răspuns:

Incearca sa te relaxezi cu 2-3 zile inainte de examen, nu cred ca mai are rost sa inveti pe ultima suta de metri

| aculaR18 a răspuns:

E normal sa-ti fie frica pentru ca ai invatat. Ti-e frica ca o sa uiti ceva sau o sa te incurci, o sa gresesti la calcule etc. Cuiva care nu a invatat nu are de ce sa-i fie frica pentru ca nu stie nimic si nu se framanta ca o sa uite ceva sau ca poate nu o sa-si mai aduca aminte ceva. Nu ai cum sa scapi de frica, din pacate laughing Poti doar sa-ti mai controlezi emotiile. Si eu dau examen anul asta. Tu ce dai capacitatea sau bacul? laughing

| Eduard099 explică (pentru aculaR18):

Capacitate laughing

| aculaR18 a răspuns (pentru Eduard099):

Si eu :3 laughing