| Andrei_Stefan_1996 a întrebat:

Anul acesta voi avea examenul de bacalaureat.Sunt pe profil uman,insa problema cea mare la mine este istoria,imi e teama ca uit informatiile,desi incerc cat pot sa fiu relaxat si sa nu ma stresez,nu prea pot.Tin sa mentionez ca iau suplimente alimentare pentru memorie,dar dupa un anumit timp informatiile pe care le-am memorat se pierd usor, usor.Am nevoie de niste sfaturi de la cei care au dat bacalaureatul anii trecuti.

Răspuns Câştigător
| Basoc_Mihai_1978 a răspuns:

Eu nu am dat bacalauretul dar te-as putea ajuta spunandu-ti lucrul asta: scrie pe o foaie sau ceva informatiile esentiale (aniii, domnitorii sau ce aveti voi ect.) si apoi ai sa vezi ca retii mult mai usor iar apoi ai putea sa mai repeti si restul informatiilor. Sper ca te-am ajutat si succes la BAC!

1 răspuns:
| MariusF23 a răspuns:

La istorie e foarte simplu. Eu la mate M1 ce sa mai zic? plus ca am fost si buretar si mi-am ales info pentru a treia proba scrisa. La tine singura proba care poate fi destul de dificila ar fi la romana. In rest e foarte usor.