| GeorgeDRX a întrebat:

cum sa ma dau la o fata? Ce gesturi sa fac fata de ea? Caut un raspuns de mult timp si e prima data cand, chiar pun aceasta intrebarewinking Multumesc anticipat. P.S: Nu vreau raspunsuri de genul: fii tu insuti.

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Cel mai normal e să fii tu însuți, dar dacă cauți răspunsuri care nu te vor ajuta și vei vedea asta, păi e strict problema ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai spus ce varsta ai, daca este cumva o colega de clasa sau altceva.
Sa dai mai multe detalii despre ea si tine ca sa te putem ajuta.

| GeorgeDRX explică (pentru anonim_4396):

Ma refer in general, nu neaparat la fata pe care o plac

| MorganaM a răspuns:

Pai, poti sa o intrebi ceva care pare perfect normal situati respective, gen unde e strada cutare, la ce ora e nu stiu ce, unde se afla cea ma iapropiata..., care taxi e mai ok, daca circula nu situ care autobuz pe nu stiu unde. Persoana respectiva iti raspunde. Apoi ii multumesc si ii dai detalii despre tine oarecum legate de intrebarea pusa, dupa care mai pui o intrebare in aceasta directie. Si de aici banuiesc ca stii cum sa mai dezvolti conversatia. Poti sa ii spui ca e foarte draguta, sau amabila, etc.

| piticapunct123 a răspuns:

Buna! Daca aceasta fata face parte din anturajul tau, incercati sa iesiti undeva, cu mai multi prieteni. Acolo incearca sa te dai pe langa ea, dar sa nu devii agasant. Fa-o sa rada, asa ii va placea sa isi petreaca timpul cu tine. Si usor, usor apropie-te de ea. Cand nu se asteapta, intreab-o daca vrea sa fie cu tine, dar intai asigura-te ca si ea te place, altfel stii raspunsul. Sper ca te-am ajutat.P.S, sunt fata!