| ToffyNR1 a întrebat:

Daca e trimis un colet prin Posta Romana din Botosani in Gorj, in cam cat timp ar ajunge? Asa estimativ sau cine a mai primit colete.Sambata si duminica se primesc pachete la coletarie sau la sedii postale?

Răspuns Câştigător
| Epigonul a răspuns:

In general timpul estimativ pentru ca un colet sa iti fie livrat este intre 2-4 zile maxim, in cazul in care distanta este mare.Si nu, sambata si duminica posta romana nu lucreaza.

| ToffyNR1 explică (pentru Epigonul):

Credeam ca transportul coletelor se face si sambata la coletarii si la sedii postale din localitati.

| Epigonul a răspuns (pentru ToffyNR1):

Poate transporturile se fac sambata, dar tu nu ai acces la colete in weekend. Eventual de luni poti merge sa intrebi ce si cum.

| ToffyNR1 explică (pentru Epigonul):

Da asta vroiam sa stiu, ca sambata si duminica stiam ca nu lucreaza niciun oficiu postal, doar vroiam sa stiu daca a fost trimis de joi si luni pot sa il iau.